Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nı hâlâ duy Daha önceden şu blogda Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı hakkında bir yazı yazmıştım. Bu makaleye şuan yaklaşık günde 20-30 kişi giriyor ve biraz olsun Engelsiz Aslanlar'ın tanınmasında katkıda bulunmak hoşuma gitti. Bugün bir devam yazısı yazarak, bu işi yazı dizisi olarak ilerletmeye karar verdim.

 Ben bu yazıyı yazdıktan bir süre sonra ise Kıtalararası Kupa'yı Japonya'da kazandılar. Yine namağlup ünvanı ile hemde.  Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nde şuana kadar yenilgi görmemelerini iki sezondur Avrupa kupalarında da sürdürüyorlar. 22 Mart günü ise TTSB Süper Ligi'nde Ordu Engelliler'i 93-37 gibi büyük bir fark ile yendiler. En skorer ismimiz ise Matt Scott adındaki yabancı oyuncumuz oldu. Tamı tamına 38 sayıyı rakip takımın potasına yolladı.

 19 Martta ise TSB Şampiyonlar Ligi'ndeki final grubundaki rakipleri belli oldu. Galatasaray'ın B Grubu'ndaki rakipleri, Fransa'dan CS Meaux, Almanya'dan RSC Rollis Zwickau ve İspanya'dan CD Once Andalucia takımları oldu. Bu kez yine zorlanmadan kupayı alacakları kesin ama en tehlikeli rakipleri bu kupayı çok kez müzesine götürmüş olan Almanya'dan RSV Lahn-Dill takımı.

 Türkiye'de Galatasaray'ımız sayesinde Tekerlekli Sandalye Basketbolunun tanınması tavan yapmış durumda ve bu hergün katlanarak devam ediyor. Umut ediyorumda Beşiktaş kadar Trabzonspor ve Fenerbahçe'de bu branşta faaliyet göstersin.

Webaslanlari.blogcu.com

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !